Co skrývá rozpočet Prahy 8 na rok 2022? To je zatím velká neznámá!

Co skrývá rozpočet Prahy 8 na rok 2022? To je zatím velká neznámá!

Na středečním jednání zastupitelstva městské části Praha 8 představila vládnoucí koalice v čele s ODS návrh rozpočtu pro rok 2022. Je schodkový a nekoncepční.

Naše zastupitelka Alice Hamalová v rámci rozpravy o rozpočtu položila radě více než 20 konkrétních dotazů k jednotlivým kapitolám a položkám. Je smutné, že byť řadu stejných dotazů pokládala již na finančním výboru minulý týden, ani tam ani dnes se jí ani občanům často nedostalo dostatečných odpovědí.

“Nejpodivnější ale je, že některé komise rady se prioritami rozpočtu a příslušných gescí budou zabývat zřejmě teprve následně. Takto se koncepčně pojaté rozpočty nesestavují. Ty se ‘staví’ jako dům odspoda na základě celkové strategie a koncepcí jednotlivých gescí. O těch jsme se ale z úst radních ani letos nic moc nedozvěděli.” říká předseda našeho zastupitelského klubu Michal Novák.

“Už třetím rokem sledujeme, že koncepcí a argumentů se Radě Prahy 8 nedostává nebo nejsou zvěřejnovány a tedy zpřístupňovány občanům Prahy 8. Nemyslím si, že je to dáno neschopností nebo nečinností úředníků městké části. Tento problém jde za politiky, tedy za současnou vládnoucí koalicí,” doplňuje Novák s tím, že kvalitně připravený rozpočet je jednou z priorit, na kterou se chceme v příštím volebním období zaměřit.

Hlasování o rozpočtu MČ Praha 8 na rok 2022

A co dál se dnes v jednacím sále “Bílého domu” řešilo? Diskutovalo se například o plánované studii pro území sídliště Invalidovny. Řeč přišla také na dotace pro sport, kulturu a volnočasové aktivity.

“Velmi oceňuji to, že se podařilo navýšit alokaci finančních prostředků pro toto dotační řízení. Zvláště v této post-pandemické době chceme podporovat děti, aby se hýbaly a aby sportovaly,” říká zastupitel Pavel Franc.

Zastupitelstvo dnes také zrušilo Výbor pro Novou Palmovku, protože již kvůli převodu budovy na Magistrát není potřebný. Na jednání zastupitelstva se naopak neřešil původně navržený bod prodeje domu v majetku Prahy 8. Ten předložil radní pro majetek Tomáš Slabihoudek (TOP 09) a hned na začátku jednání zastupitelstva ho z jednání stáhl. Z naší vlastní komunikace s kolegy na pražském Magistrátu vyplývá, že Praha chystá změny v celopražské politice pro nakládání s bytovým fondem, takže tento krok vítáme.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články