MgA. Karolína Gattermayerová

copywriterka, scenáristka

Karolína Gattermayerová vystudovala obor Scenáristika a dramaturgie na pražské FAMU. Nyní se věnuje marketingu i televizní a filmové tvorbě (seriál Spolu & Hladoví, projekt Film Naživo). Díky svému zaměření má nejblíže k oblasti kultury a neziskovým projektům, velmi důležitá témata jsou pro ni ale také transparentnost a bezpečnost. Bydlí v Libni.

Ještě při studiu scenáristiky na FAMU jsem začala pracovat jako copywriter v reklamních agenturách. Než se mi poštěstilo věnovat se naplno kultuře, měla jsem tak možnost pracovat jako kreativec pro velké firmy i známé agentury (Triad, Saatchi & Saatchi). Ve své filmové a televizní tvorbě pracuji velmi úzce s režisérem Viktorem Taušem. Díky němu jsem se například podílela autorsky i marketingově na projektu Film Naživo, který v době koronaviru živě zprostředkovával umělecké zážitky divákům online. Dále se věnuji tvorbě pro děti, která je pro mě asi největším motivátorem v mé branži. Jsem také autorkou scénáře pro cestovatelský seriál HBO Max Spolu & Hladoví, skrze který jsem měla možnost do hloubky poznat oblast gastra i turismu napříč Českou republikou.

Díky své práci jsem také měla možnost spolupracovat s některými neziskovými organizacemi. Právě pro tuto osobní zkušenost je mým velkým osobním tématem nemateriální pomoc dětem v dětských domovech a dopad ústavní péče na děti, potažmo na celou společnost. Při této příležitosti bych si dovolila z neziskového sektoru na Praze 8 vypíchnout obzvláště práci komunitního centra Jako doma, které pomáhá ženám bez domova, a nízkoprahového klubu Vrtule, který nabízí bezpečný prostor dospívajícím dětem. Oba tyto projekty se věnují prevenci, díky které pomáhají zlepšovat život jednotlivců z okraje společnosti, což v důsledku pomáhá celé Praze 8.

Proč jsem se přidala mezi Piráty?

V Libni žiji od roku 2017 a první měsíce v této čtvrti pro mě byly upřímně šok. Večer jsem se bála jít sama domů. Nechápala jsem nevyužitá veřejná prostranství a to množství špíny. Postupně si mě ale osmička získala. Jsem hrdým zahrádkářem v kolonii na Libeňském ostrově a milovníkem sympatických kaváren v okolí Palmovky. Zjistila jsem, že často míjí mnoho dní, kdy neopustím území Prahy 8, protože tady mám vše, co ke štěstí potřebuji. O to více mě ale mrzí ta odvrácená strana mé městské části a neschopnost současného vedení radnice s tím něco dělat. Chtěla bych přestat jen nadávat a přidat ruku k tomu, aby Praha 8 byla lepším místem. Pirátská strana mi není blízká jen smýšlením a politickým nastavením, ale velice se mi líbila i práce pirátských zastupitelů P8 v opozici.

Čím chci pomoci Praze 8?

Samozřejmě je to především oblast kultury a marketingu. S obojím už v současné chvíli pomáhám v souvislosti s kampaní pro podzimní volby. Své zkušenosti z kultury a marketingu ale dokáži promítnout i do konkrétní pomoci městské části. Moc bych si přála radnici, která dokáže komunikovat konzistentně a zajímavě. Tak, aby dokázala skrze své aktivity lidi z Prahy 8 propojovat a podporovat. Věřím, že díky kultuře se mohou zlepšit sousedské vztahy, atmosféra v ulicích i popularita míst. A tím ve spolupráci s projekty, které se věnují zmiňované prevenci, také bezpečnost a čistota.

Moje aktuality

Pátráme po bohnických múzách Olbrama Zoubka
23.03.2023

Pátráme po bohnických múzách Olbrama Zoubka

Reliéfy slavného českého sochaře Olbrama Zoubka byly součástí interiéru bohnické pošty po celá desetiletí. Potom, co se pošta přesunula do obchodního centra se reliéfy do pošty nevrátily. Jako by se po nich slehla zem.