Mgr. Pavel Franc

IT manažer

Pavel je členem Pirátské strany a místního sdružení Praha 8. Pavel pochází z Liberce a od roku 2006 žije trvale (přechodně už od 1996) v Praze 8 - Kobylisích. Od roku 2018 je zastupitelem městské části Praha 8.

Vystudoval magisterský obor Matematické struktury na MFF UK. Rovněž studoval matematiku dva roky na KSU v USA, kde získal titul M.S.

Během své profesní kariéry prošel několika IT firmami (Seznam, Jyxo, GoodData), kde se převážně věnoval projektovému a produktovému managementu. Aktuálně pracuje v jedné nadnárodní společnosti jako vedoucí vývoje platformy pro velká data. Jako dobrovolník působil několik let v organizaci Mozilla, kde koordinoval a pomáhal s překladem software do češtiny.

“Přál bych si Prahu 8, kde rodiče s dětmi budou rádi trávit volný čas venku, protože úklid bude vidět nejen na fakturách, ale i v realitě. Přál bych si, aby se rodiče nemuseli bát, že se jejich dítě nedostane do mateřské školky, protože Praha 8 bude podporovat vznik dětských skupin. Aby všechny naše základky byly na vysoké úrovni, protože MČ pomůže ředitelům s administrativou a sdílením dobré praxe. Aby se ve školních jídelnách vařilo zdravě. Aby děti mohly jezdit do školy na kole. Aby Praha 8 podporovala nejen známé kluby, ale veškeré pohybové aktivity dětí včetně vybudování sportovišť typu skejtpark, hřiště na pétanque nebo ping-pong.”

Pavel je tří kluků, a zejména proto se zajímá o možnosti vzdělávání a volnočasových aktivit na Praze 8. Mimo tuto oblast řeší i téma dopravy a otevřené radnice.

Můj mastodon

Moje aktuality