Studio ALTA prezentovalo plány s objektem zámeckého pivovaru

Studio ALTA prezentovalo plány s objektem zámeckého pivovaru

V tomto týdnu se uskutečnila prezentace a diskuse o plánech spojených s fungováním Studia ALTA v objektu bývalého Zámeckého pivovaru v Libeňském podzámčí.

Je to už 5 měsíců, co se Studio ALTA rozloučilo s Invalidovnou a přestěhovalo se do objektu Zámeckého pivovaru, který si od městské části dlouhodobě pronajalo za účelem vybudování kulturního centra spojené s opravou chátrajícího objektu. Z úterní prezentace bylo zřejmé, že přeměnit léty neobývanou barokní budovu - bývalý pivovar, která je navíc památkově chráněna - na fungující prostory divadla, galerie, kavárny a patřičného zázemí, nebude vůbec jednoduchý úkol.

Podle nás se ho ale architekti ze studia 22.22 architekti zhostili na výbornou. Posuďte sami - prezentace ve formátu PDF

Vizualizace oprav zámeckého pivovaru


Studio ALTA musí “v pivovaru” kromě tance a experimentů s hudbou a světlem řešit i celou řadu velice nekulturních problémů a to třeba, jak se připojit na zrušenou přípojku vody, jak přesvědčit památkáře o instalaci fotovoltaiky, jak zamezit protýkání vody do sklepů, atd … A hlavně, kde na to všechno vzít peníze. Pokud byste byli ochotni přispět na oživení pivovaru, běží na Donio.cz veřejná sbírka..

Potěšilo nás, že jsme se na prezentaci kromě řady našich sousedů a spoluobčanů potkali i zástupce MČ odboru kultury, kteří nám potvrdili, že cílem odboru je ve spolupráci se Studiem ALTA a projektem Zastavení ve mlýně vybudovat z této oblasti takové volnočasově-kulturně-sportovní centrum.

Pokud byste se chtěli o daném projektu dovědět další detaily, máte další příležitost už tento víkend 20.–21., kdy bude objekt otevřen a přístupný veřejnosti v rámci festivalu otevřených budouv Open House Praha.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Ať je kultura vidět, Osmička má na víc
19.09.2022

Ať je kultura vidět, Osmička má na víc

Praha 8 má několik smutných pomníků, které je třeba opravit. Podporujeme proměnu a oživení Löwitova mlýna v kulturní a společenské centrum Libně, a to včetně projektu Libeňské podzámčí. Chceme budovat a podporovat sousedské komunity sousedskými...