Studio ALTA prezentovalo plány s objektem zámeckého pivovaru

Studio ALTA prezentovalo plány s objektem zámeckého pivovaru

V tomto týdnu se uskutečnila prezentace a diskuse o plánech spojených s fungováním Studia ALTA v objektu bývalého Zámeckého pivovaru v Libeňském podzámčí.

Je to už 5 měsíců, co se Studio ALTA rozloučilo s Invalidovnou a přestěhovalo se do objektu Zámeckého pivovaru, který si od městské části dlouhodobě pronajalo za účelem vybudování kulturního centra spojené s opravou chátrajícího objektu. Z úterní prezentace bylo zřejmé, že přeměnit léty neobývanou barokní budovu - bývalý pivovar, která je navíc památkově chráněna - na fungující prostory divadla, galerie, kavárny a patřičného zázemí, nebude vůbec jednoduchý úkol.

Podle nás se ho ale architekti ze studia 22.22 architekti zhostili na výbornou. Posuďte sami - prezentace ve formátu PDF

Vizualizace oprav zámeckého pivovaru


Studio ALTA musí “v pivovaru” kromě tance a experimentů s hudbou a světlem řešit i celou řadu velice nekulturních problémů a to třeba, jak se připojit na zrušenou přípojku vody, jak přesvědčit památkáře o instalaci fotovoltaiky, jak zamezit protýkání vody do sklepů, atd … A hlavně, kde na to všechno vzít peníze. Pokud byste byli ochotni přispět na oživení pivovaru, běží na Donio.cz veřejná sbírka..

Potěšilo nás, že jsme se na prezentaci kromě řady našich sousedů a spoluobčanů potkali i zástupce MČ odboru kultury, kteří nám potvrdili, že cílem odboru je ve spolupráci se Studiem ALTA a projektem Zastavení ve mlýně vybudovat z této oblasti takové volnočasově-kulturně-sportovní centrum.

Pokud byste se chtěli o daném projektu dovědět další detaily, máte další příležitost už tento víkend 20.–21., kdy bude objekt otevřen a přístupný veřejnosti v rámci festivalu otevřených budouv Open House Praha.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články