Michal Novák, MBA

nezávislý konzultant

Michal Novák je členem Pirátů od října 2017. Na Praze 8, konkrétně v Kobylisích, žije prakticky od narození. Už jeho první vzpomínky patří Kobylisům, kde od svého prvního roku až do dnešních dnů žije. V Čimickém háji stavěl jako kluk s kamarády bunkry. Školku v Klíčanské a základku v Hovorčovické zná, jak se říká, zevnitř. Na gymnázium chodil na Libeňský zámeček a za kulturou nejdřív do divadélka Jiskra (dnešní Hackerovo divadlo) a později do kina na Ládví. Do bohnického “kulturáku” chodil na angličtinu a to knihovny.

Živí se jako konzultant na volné noze, radí velkým i malým firmám v oblastech obchodu, strategie, marketingu, projektového řízení a dalších, a to jak v ČR tak v zahraničí. Většina jeho klientů je z oboru IT, Internetu nebo telekomunikací. U Pirátů ho zaujaly hodnoty, které sám vyznává: otevřenost, rovný přístup ke všem a touha (snad dokonce potřeba) něco změnit. Má rád historii, esoteriku, hudbu, filmy a Shakespearovské divadlo v originále.

“Už příliš dlouho nám zde vládnou politici, kteří patří spíš do 90. let nebo do ještě vzdálenější historie. Praha 8 bývala jednou z nejbohatších částí Prahy. Pak minulé rady zprivatizovaly většinu bytového fondu. Začaly a zase přestaly stavět Novou Palmovu, kterou jsme s kolegy od Pirátů loni zachránili alespoň pro ‘velkou’ Prahu.”

Od podzimu 2018 je zastupitelem Prahy 8 za Piráty, v prvním volebním období působil jako předseda zastupitelského klubu, v tom současném je jeho místopředsedou. Od ledna 2018 do ledna 2019 působil jako předseda místního sdružení, od ledna 2019 do ledna 2021 a pak od června 2022 jako místopředseda.

Moje aktuality