Zahrádky na Šutce se promění. Vzniknou tam i dva veřejné parky

Zahrádky na Šutce se promění. Vzniknou tam i dva veřejné parky

Na středečním jednání zastupitelstva Prahy 8 byl schválen návrh podání podnětu na změnu územního plánu týkající se aktuálně výrazně zanedbané lokality Prahy 8 tzv. Zahrádek Šutka. Během příštích let by se toto prostředí mělo výrazně proměnit. Na náklady investora, který tady plánuje experimentální výstavbu, vzniknou součástí projektu dva veřejné parky.

“Obvykle přistupujeme k novým projektům zástavby rezervovaně. Ale i přes komplikovaný terén dojde k vytvoření kvalitního veřejného prostoru v podobě vzniku lesoparku, naučné stezky, dětského hřiště, vodních prvků, komunitní zahrady, nebo altánu s vyhlídkou,” říká pirátský zastupitel a náš zástupce v komisi pro územní rozvoj Karel Ptáček s tím, že se tento projekt vymyká těm na které jsme na Praze 8 zvyklí.

Projekt zohledňuje environmentální hledisko tím, že v lokalitě bude systém udržitelného nakládání s dešťovou vodou a systémem zadržování vody v krajině. To znamená, že dešťová voda ze zelených střech bude svedena do retenčních nádrží, ze kterých následně bude využívána pro zalévání a splachování v budoucí zástavbě dvoupodlažních objektů.

Důležitou podmínkou pro náš pirátský zastupitelský klub byla také deklarace o následném zachování průchodnosti (prostupnosti) celého areálu pro veřejnost a po vybudování parků předání do správy hlavního města Prahy. Za těchto podmínek nadpoloviční většina našeho klubu záměr podpořila.

Současný stav

Současný stav

Budoucnost

Vizualizace vizualizace MDMA Architects

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články