Karel Ptáček, Dis.

projektový manažer

Karel Ptáček se narodil v roce 1982 v Praze 8 a celý život zde i žije.

Po komunálních volbách v roce 2018 se z druhého místa kandidátky dostal do zastupitelstva MČ Prahy 8 a kromě zastupitelského mandátu působil ve volebním období 2018–2022 i jako místopředseda komise Rady MČ Praha 8 pro bytová družstva a SVJ a jako člen komise Rady MČ Praha 8 pro územní rozvoj a památkovou péči. Mimo Prahu 8 je členem pirátského expertního týmu pro územní rozvoj. Od jara do října 2018 byl taktéž místopředsedou místního sdružení Praha 8.

Soukromě i profesně se věnuje architektuře a urbanismu. V rámci Prahy 8 se podílel na vzniku a zavedení kontribucí pro investory a developery, nebo podporu a konzultace s družstvy a SVJ při žádostech o dotace pro opravu bytových domů. Sám je předsedou bytového družstva i SVJ.

Ve svém volnu vypomáhá jako dobrovolník Českého červeného kříže, např. jako zdravotník v rámci Metropolitního očkovacího centra, nebo asistent/doprovod v DC Paprsek při výletech s dětskými klienty mimo brány zařízení.

Profesně se od ukončení studia na VOŠ zaměřoval na development. V minulosti působil jako projektový manažer v rezidenčním a následně komerčním developmentu. Aktuálně pracuje jako projektový manažer ve státní organizaci Správa železnic, kde má na starosti rekonstrukci/výstavbu ŽST Praha-Smíchov + nový Terminál Smíchov.

Jako skvělý způsob pročištění hlavy rád vyráží na chalupu blízko Poděbrad, kde seká trávu, štípe dřevo, nebo si hraje na kutila. Kromě chalupy rád cestuje, sportuje (badminton, volejbal, tenis, golf), sleduje filmy a poslouchá hudbu se sklenkou dobrého vína a přáteli.

Moje aktuality