I tohle je důvod, proč je dobré zřídit v Praze 8 školní ulice

I tohle je důvod, proč je dobré zřídit v Praze 8 školní ulice

Řidiči nesmí ohrožovat děti u škol. Tenhle příspěvek Karla Ptáčka ve skupině LIBEŇ, KARLÍN, Praha 8 - Libeňáci a Karlíňáci sobě jasně ukazuje, proč je dobré zřídit v Praze 8 školní ulice - tedy místa, ve kterých bude od půl osmé do osmi ráno, tedy půl hodinu před začátkem vyučováním, zákaz vjezdu aut.

“Dnes ráno si před ZŠ Lyčkovo nám vyzkoušelo několik desítek řidičů z celé Prahy jaké to je, když se omezí průjezd okolo školy. Většina jich počkala, někteří to vzali po chodníku a málem srazili několik dětí jako řidič bílého Hyundai. Jestli to čteš, tak se fakt styď. Takovouhle bezohlednost bych nečekal - rozjet se proti dětem a ještě na chodníku.”

Na říjnové komisi pro dopravu náš zástupce Martin Štěrba) otevřel vznik školních ulici, a napříč spektrem bylo dohodnuto, že to v řadě případů má smysl. Na dalším jednání budeme chtít slyšet další postup od gesčního radního Tomáše Slabihoudka. Ten slíbil, že připraví analýzu, kterých ulic by se to mohlo v Praze 8 dotknout.

Opravdu není možné, aby řidiči ohrožovali děti na chodnících. A ten, který tohle udělal, by zasloužil minimálně pořádnou pokutu. Aby si to zapamatoval.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články