Aquacentrum Šutka bude v roce 2023 rozšířeno o venkovní část

Aquacentrum Šutka bude v roce 2023 rozšířeno o venkovní část

Čekají nás opravdu horké dny. Tento týden by mělo být až 35 stupňů. Všichni proto jistě přemýšlíme, jak se v takových vedrech zchladit, a hledáme místo, kam se jít osvěžit.

Kromě Vltavy, máme na osmičce dva venkovní bazény a to Stírka a Ládví. Do budoucna přibude další – Aquacentrum Šutka se totiž rozšíří i o venkovní část.

Vizualizace venkovní části bazénu

Podle plánů by se mohlo začít stavět už příští rok a mělo by se jednat o čtvrtou pražskou venkovní padesátku. A nejen to. Přibudou také venkovní volnočasové aktivity, další sportovní plochy včetně relaxační zóny, restaurace, ale dojde také ke kultivací zanedbaného veřejného prostranství.

“Sportovní infrastruktura a její technický stav jsou klíčovými proměnnými pro další rozvoj sportu na území hl. m. Prahy. Realizace potřebných investic do vlastní sportovní infrastruktury je jeden z hlavních cílů města plynoucích z Plánu rozvoje sportu a sportovních zařízení v hl. m. Praze 2021-2032. Investice do Aquacentra Šutka výrazně pomůže navýšit kapacitu a zvýšit dostupnost sportovních zařízení provozovaných městem,” uvedl pražský radní pro oblast školství a sportu Vít Šimral.

“Jsem rád, že kromě dvou venkovních koupališť na Ládví a Na Stírce získá Praha 8 další místo, kam budou moci lidé jezdit v parných dnech. Jsem přesvědčen, že horkých dnů bude v příštích letech přibývat, a že léta budou ještě teplejší než v současné době. Doufám, že se v blízké době podaří vybudovat také i dlouho slibovaný skatepark v Bohnicích, místní po něm dlouhodobě volají,” říká zastupitel městské části Praha 8 Pavel Franc.

Co vy na to?

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články