V CAMPu byl představen bohnický park K Pazderkám a nové obchodní centrum. Potřebujeme ho?

V CAMPu byl představen bohnický park K Pazderkám a nové obchodní centrum. Potřebujeme ho?

Dnes dopoledne proběhla krátká prezentace a představení záměru umístění obchodního domu Kaufland na rohu ulic K Pazderkám a Lodžská v Bohnicích. Představení probíhalo živě on-line z Centra architektury a městského plánování (CAMP).

Půlhodinový livestream bohužel sledovalo pouze devět lidí. A co zaznělo?

Stavba má obsahovat podzemní parkoviště s vjezdem z ulice K Pazderkám. Zásobování je plánováno ze zásobovacího dvora, a to hlavně kvůli eliminaci hluku. V předprostoru mají kromě parku vzniknout i vodní prvky jako jsou vodní kanál a mlhoviště. V části u ulice Lodžská je navrhována psí louka. Celé centrum má mít zelenou střechu, na které má být i kavárna s vyhlídkou na celou Prahu. U vstupu je plánována autobusová zastávka a přechod směrem k Botanické zahradě.

“I přes to, že na konci prezentace byl čas na zodpovězení dotazů, neberu to jako přínosné. Podle mého tam stavba prostě a jednoduše nepatří. Pozemek patří společnosti JTH Trend s.r.o. a ta může stavět dle podmínek, které jí dovolí územní plán a pražské stavební předpisy,“ vysvětluje náš zastupitel Karel Ptáček, který livestream sledoval.

I když v našem programu pro komunální volby 2018 máme napsáno, že podporujeme občanskou vybavenost, tak v případě plánovaného OC Bohnice jsme spíše zdrženliví. A to hlavně proto, protože jsme proti další necitlivé bytové výstavbě na sídlištích.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články