Praha 8 nesouhlasí s novelou Pražských stavebních předpisů

Praha 8 nesouhlasí s novelou Pražských stavebních předpisů

Den po zastupitelstvu se sešla na svém šestém jednání i rada městské části. Tak pojďme na to.

  • Městská část podá z vlastního podnětu připomínku k návrhu novely Pražských stavebních předpisů, které schválila Rada hlavního města Prahy 17. října. Praha 8 s návrhem nesouhlasí, protože by to pro městskou část znamenalo úbytek parkovacích míst. Za osmičku toto řeší s hlavním městem hlavně místostarosta pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík (STAN).

  • Rada schválila uzavření kontribuční smlouvy se společností EuroRak, která je investorem projektu Dům pro košatou rodinu, který by měl vyrůst v Kobylisích nedaleko koupaliště Stírka. Investor daruje městské části 384 300 Kč, tyto peníze poputují do fondu rozvoje.

  • Bylo schváleno uzavření několika nájemních smluv k městským bytům, nájemních smlouvách na nebytové prostory a několik dodatků ke smlouvám o výpůjčkách. Jen pro informaci průměrně se městské byty pronajímají za 150 Kč/m2/měsíc.

  • Byla schválena pojistná smlouva pro pojištění vozidel MČ Praha 8 a jejich organizací. Ve veřejné soutěži vyhrála Allianz pojišťovna.

  • Dojde ke zvýšení počtu dětí v přípravnách třídách základních škol. Celkem přípravné třídy navštěvuje 124 dětí v osmi školách, nejvíce z nich chodí do Smysluplná škola (ZŠ Lyčkovo náměstí) a do ZŠ Bohumila Hrabala v Zenklově ulici.

  • Praha 8 uzavřela smlouvu o zajištění konektivity pro objekty úřadu. Nejlepší cenu nabídla společnosti WIA. Předmětem smlouvy je internetové připojení, zajištění služby poskytování virtuální počítačové sítě (VPN) a zajištění veřejné Wi-Fi v prostorách úřadu.

  • Došlo k narovnání dohody mezi městskou částí a společností Technologie hlavního města Prahy, a.s.. Jedná se hlavně o smlouvu o nájmu prostor sloužící k podnikání v objektu Sokolovská 121 a vyúčtování nájemného.

Poslední rada tohoto roku se uskuteční příští středu 14. prosince.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články