ODS, ANO, TOP 09 a Praha sobě bez jakýchkoliv záruk podpořil změnu územního plánu sídliště Invalidovna. Piráti byli proti!

ODS, ANO, TOP 09 a Praha sobě bez jakýchkoliv záruk podpořil změnu územního plánu sídliště Invalidovna. Piráti byli proti!

Na dnešním jednání Výboru pro územní rozvoj a územní plán se projednávala změna územního plánu v okolí metra Invalidovna.

Investor Trigema má zájem tady postavit bytový dům s nájemními mikrobyty. MČ Praha 8 proto zadala vytvoření koncepční studie s regulačními prvky, která má korigovat budoucí projekty v rámci celého sídliště Invalidovna. Také by měla zájem uzavřít kontribuční smlouvu, která smluvně ošetří zlepšení občanské vybavenosti či finanční příspěvek investora pro městskou část.

“Je obvyklé, že se nejprve domluví podmínky a uzavře se kontribuční smlouva. Následně se pak projedná změna územního plánu. Při dnešním jednání výboru se to ale nestalo. Zástupci ODS, ANO, TOP 09 a Praha sobě svými hlasy podpořili změnu územního plánu bez jakýchkoliv záruk a dá se říci, že tím vystavili bianko šek pro investora. Pirátští zástupci byli jediní, kteří tuto změnu nepodpořili,” říká Karel Ptáček, garant oblasti územního rozvoje.

Před finálním hlasováním na Radě hlavního města Prahy budeme s Piráty požadovat doložení a dořešení všech podmínek. Výhodou pro vyjednávání momentálně je, že Praha disponuje potřebnými pozemky, na kterých investor potřebuje stavět.

Nechceme nekoncepční zahušťování sídlišť, proto podporujeme veřejné participace a diskuze s místními obyvateli sídliště. To opakujeme neustále dokola, a budeme opakovat i nadále.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články