Lidé z Invalidovny chtějí obchod, ne kanceláře! O budoucnosti sídliště je třeba diskutovat

Lidé z Invalidovny chtějí obchod, ne kanceláře! O budoucnosti sídliště je třeba diskutovat

V minulém týdnu proběhla beseda o budoucí podobě sídliště Invalidovna. V úvodu se představilo architektonické studio, které bylo vybráno pro vytvoření koncepční studie s regulačními prvky. Je zajímavé, že toto uskupení vzniklo teprve nedávno.

Otázka zazněla záhy, proč si Invalidovna nezaslouží renomovanější a prestižnější architektonickou kancelář jako například Palmovka nebo Rohanský ostrov?

Následovalo představení třech stavební záměrů ve fázi studie v podání zástupců investorů.

Rustonka West


První je uvažovaná dostavba druhého objektu vedle současného sídla J&T Bank. Pracovní název zatím nese Rustonka West. Má sloužit primárně jako administrativní budova s aktivním parterem pro služby.

Čechie


Jako druhý projekt byla představena aktualizovaná studie projektu Čechie. Od původní studie se výrazně liší a obsahuje i vyšší podíl sportovišť a objekt pro budoucí lékařský dům.

Výstavba nad metrem Invalidovna


Jako třetí se prezentoval záměr společnosti Trigema, která nedávno koupila objekt přímo nad metrem Invalidovna a chystá zde nájemní bytový dům se službami. Dojde k přepracování původního projektu, který vidíte na vizualizacích. Trigema zároveň staví i bytový dům přímo naproti budově Invalidovny.

Následná diskuze byla velmi zajímavá a zaznělo například i to, že si obyvatelé přejí obchoďák a ne kanceláře. Jiní nechtějí stavět nic, další uvítají rozšíření možností dostupného bydlení a zlepšení občanské vybavenosti v podobě většího supermarketu.

“Je rozhodně správné, že do participace se aktivně zapojují kromě městské části i místní spolky a obyvatelé sídliště Invalidovna,” říká Karel Ptáček, zastupitel a člen komise pro územní rozvoj, který se této akce zúčastnil.

Tyto projekty jsou během na dlouhou trať a musejí se neustále hlídat a koordinovat. O to se postaráme.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články