Umíme přiznat chybu, omlouváme se panu Slobodníkovi z ODS

Umíme přiznat chybu, omlouváme se panu Slobodníkovi z ODS

Vážený pane kolego Slobodníku,
je to už skoro rok, co jsme mohli vidět na portálu Seznam zprávy reportáž Janka Kroupy s názvem Procenta pro radního za dezinfekci škol. Natočili jsme úplatky v časech nouze. Společně s mnohými občany nejen naší městské části jsme tak byli svědky nahrávky zachycující jednání dvou osob, které zmiňují i Vás a naznačují Váš podíl na zametání jistých nekalostí tzv. pod koberec.

Jelikož jsme se domnívali, že by orgány činné v trestním řízení měly takové závažné nařčení o krytí trestné činnosti řádně prošetřit, podala na Vás naše členka a zastupitelka Alice Hamalová trestní oznámení.

Jelikož ani po jedenácti měsících od vypuknutí kauzy Dezinfekce a podání trestního oznámení na Vaši osobu z důvodu Vašeho neoznámení trestného činu, nebyly orgány činné v trestním řízení schopny se dobrat závěru - tedy zda jste uvedený trestní čin neoznámení spáchal či nikoliv, je zřejmé, že situace není tak jednoduchá, jak jsme si původně mysleli.

S odstupem času rovněž i my chápeme, že přílišná pozornost věnovaná této kauze médii a sociálními sítěmi byla pro Vás velmi nepříjemná a z Vašeho pohledu mohla vypadat jako tzv. mediální lynč (termín vypůjčený od Vašeho kolegy z ODS).

Jsme si vědomi, že k této nepříjemné pozornosti jsme rovněž i my přispěli naším článkem a našimi posty na sociální sítí Facebook, ve kterých jsme psali o podání trestního oznámení na Vás.

Za tyto mediální nepříjemnosti se vám omlouváme a věříme v brzké vyřešení celé kauzy.

Za místní sdružení České pirátské strany

Alice Hamalová
zastupitelka za Piráty

Michal Novák, MBA
předseda zastupitelského klubu Pirátů

Mgr. Martin Štěrba
předseda místního sdružení Pirátů

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články