Další trafika? Bývalý radní pro IT Slobodník se stal uvolněným předsedou komise pro IT

Další trafika? Bývalý radní pro IT Slobodník se stal uvolněným předsedou komise pro IT

Novým placeným předsedou komise pro IT radnice Prahy 8 se stal zastupitel a bývalý radní Josef Slobodník (bezp., dříve ODS). Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části. Důvodem zvolení je podle předkladatele návrhu, místostarosty Jiřího Vítka (Patrioti) narůstající množství práce v IT. Slobodník loni figuroval v kauze zveřejněné serverem Seznamzpravy.cz o nákupu dezinfekce pro Prahu 8. Vinu odmítl a dosud nebyl obviněn ani nestanul před soudem.

„Důvodem návrhu je velký nárůst práce v oblasti IT, kdy například víte, jakým způsobem nyní ve velké míře komunikujeme. Chystáme ale i IT projekty jako mobilní rozhlas, city visor či podávání grantů pomocí internetového formuláře. Praha 8 také čelí kybernetickým útokům. Tak je třeba dosadit člověka, který tomu rozumí a ponese politickou odpovědností,” řekl ČTK Jiří Vítek (Patrioti).

Volbu kritizovali opoziční zastupitelé Ondřej Buršík (8žije) a Jan Hamal Dvořák (Piráti). Komise se prý schází málo, radní ji nevyužívají a nejasné jsou kompetence předsedy. „Nerozumím, proč by to měla být pozice uvolněného předsedy, dávalo by mi smysl vypsání soutěže na někoho kompetentního,” řekl Hamal Dvořák.

Slobodník byl radním pro IT. Z funkce loni odstoupil a vystoupil i z ODS. Server Seznamzpravy.cz tehdy zveřejnil reportáž o jeho zapojení do kauzy údajného úplatku za dezinfekci veřejných prostor v Praze 8. Podle reportáže měl obchodník společnosti Huawei Juraj Pavol mluvit se zástupcem firmy Xylogen o zakázce na dezinfekci veřejných prostor. V rozhovoru mělo padnout, jakou provizi dostane on a jakou právě Slobodník. Ten jakoukoliv spojitost odmítl.

Slobodníka za kauzu kritizovali loni někteří tehdejší spolustraníci a zejména opozice. Piráti z Prahy 8, kteří na něj podali trestní oznámení, se mu na svém facebookovém profilu omluvili za mediální nepříjemnosti, které články a trestní oznámení způsobily.

„Věříme v brzké vyřešení celé kauzy,” napsali. Zároveň uvedli, že situace zřejmě není tak jednoduchá, jak se původně domnívali.

Dlouhodobě se jej naopak zastává starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

„V takzvané kauze nebyl obviněn, je v celé věci nevinen. Podporuji, aby byl zvolen předsedou komise pro IT. Byl lynčován médii a ztratil rok života,” řekl včera na jednání zastupitelů Gros.

Naše hlasování:

Piráti nehlasovali pro jmenování Josefa Slobodníka uvolněným předsedou komise pro IT (viz jmenné hlasování)

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články