Na Rohanském ostrově vznikne kromě nové školy také školka pro 50 dětí

Na Rohanském ostrově vznikne kromě nové školy také školka pro 50 dětí

Praha 8 se dlouhodobě potýká s nedostatečnou kapacitou státních mateřských školek. V současné době probíhá změna územního plánu pro novou základní školu na Rohanském ostrově. Počítá se i s novou mateřskou školou.

“Územní rozvoj je tak často úzce provázán s oblastí školství. Počet a dostupnost škol a školek má pochopitelně reagovat na vývoj a novou výstavbu ve všech lokalitách naší městské části,” říká Karel Ptáček, zastupitel a člen komise pro územní rozvoj.

Praha 8, konkrétně odbor územního rozvoje dlouhodobě připravuje umístění mateřské školky do přízemí jedné z budov v rámci projektu Rohan City. Počítá se s kapacitou dvou tříd (2x 24 dětí) a zázemím. Je ale nutné splnit řadu požadavků tak, aby dané prostory mohly využívat děti. Proto probíhají intenzivní jednání s budoucím vlastníkem objektů, ve kterých má být školka umístěna. Mezi zásadní věci patří například samostatný vstup do školky a dostatečné oslunění prostoru. Prioritou je pochopitelně i bezpečnost dětí (podél objektu bude procházet pouze slepá ulice) a přechod k oplocené zahradě a hřišti.

Nová mateřská škola na Rohanském ostrově

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Jak bude vypadat nová škola na Rohanském ostrově? Praha 8 vypisuje architektonickou soutěž
18.01.2022

Jak bude vypadat nová škola na Rohanském ostrově? Praha 8 vypisuje architektonickou soutěž

Předmětem soutěže o návrh je návrh architektonického řešení včetně interiéru základní školy Rohan, Praha 8 o velikosti 3×9 tříd, včetně příslušného zázemí a vybavení, tedy zejména specializovaných učeben, tělocvičen a sportovišť, učitelských bytů, kuchyně a...