Ing. Veronika Šiftová

expertka na veřejnou správu

Jmenuji se Veronika Šiftová a jsem původem z malého horského města jménem Trutnov. V Praze jsem vystudovala Vysokou školu finanční a správní se zaměřením na “Hospodářskou politiku a správu”, obor Politický management bakalářské studium a Veřejnou správu v magisterském stupni. Mými koníčky jsou cestování, žila jsem půl roku v zahraničí, kde jsem procestovala Evropu a dostala se do Maroka, Latinské Ameriky. Kromě cestování miluju četbu knih, vzdělávání a hudbu. Sama jsem hrála 9 let na klavír, 10 let na zobcovou flétnu a 14 let na gramofony zejména elektronickou muziku. Po škole jsem nastoupila k soudnímu exekutorovi.

Dříve jsem pracovala jako ministerský rada na Ministerstvu vnitra, zabývám se primárně ekonomikou a vnitřním rozpočtem OSS. Z tohoto důvodu bych se ráda věnovala zejména hospodářské politice a správě, financím a rozpočtu v rámci územní municipality. Domnívám se, že efektivní, transparentní a průhledná veřejná správa je jedním ze základních milníků a priorit, na kterých je zapotřebí neustále systematicky pracovat.

“Apeluji na zavádění Citivizoru jako kontrolního mechanismu, rozklikávacího rozpočtu a možnosti občanů se na správě reálně podílet. Je potřeba srozumitelně debyrokratizovat veřejnou správu a tím ji přiblížit lidem.”

Členem Pirátské strany jsem od září 2022. Žiju v Kobylisích v Praze 8.

To, co uděláme dnes, ovlivní našeho života na dalších pár let, je tedy pouze na nás, jakým způsobem bude naše budoucnost vypadat.

Moje aktuality