V Kasárna Karlín by mohl být pražský vědecko-technologický park

V Kasárna Karlín by mohl být pražský vědecko-technologický park

Před pár dny mě volal pražský radní pro ICT, vědu a výzkum Daniel Mazur a pozval mě na prohlídku Kasárna Karlín. Ten prostor samozřejmě znám, rád tam v létě chodím na drink a posedět, ale v prázdných historických budovách jsem nikdy nebyl. Věděli jste, že kromě vojáků sídlili v budově také policisté, kteří tam měli i cely předběžného zadržení? Já jsem to nevěděl.

Nic však není jen tak náhodou, a i prohlídka měla svůj důvod. Bývalá kasárna by se totiž mohla stát místem, kde vznikne pražský vědecko-technologický park. Vznikla by se zde nová pracovní místa a park by umožnil spolupráci mezi univerzitami, firmami a vědeckými institucemi. Mohl by být také atraktivním místem pro mladé vědce. A nejen pro ně, protože nádvoří i objekty garáží by i nadále mohly sloužit kultuře a trávení volného času.

Myslím, že Kasárna Karlín je pro vědecko-technologický park vhodným místem. Je to od něj blízko na autobusové i vlakové nádraží, je kousek od stanice metra Florenc.

Budova je řadu let prázdná a čeká se až doběhnou velké majetkové výměny mezi státem a hlavním městem. Byla by škoda, kdyby tak krásný prostor zůstal další roky bez využití a chátral by.

Líbilo by se Vám takové využití? Co na to říkáte?

Prohlídka Kasárna Karlín

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články