Kasárna Karlín čeká nová budoucnost, míří do majetku hlavního města

17. 04. 2023
Kasárna Karlín čeká nová budoucnost, míří do majetku hlavního města

Tohle je parádní zpráva! Oblíbený cíl, nejen lidí od nás z osmičky, čeká nová budoucnost. Kasárna Karlín po několika letech vyjednávání míří do majetku hlavního města Prahy, a bude moci dojít k oživení zbylých částí areálu, které jsou v současné době prázdné.

“Těším se, jaké nové možnosti jejich rekonstrukce přinese. Za posledních pět let se dvůr kasáren změnil k nepoznání a teď je čas řešit zbytek areálu,” říká pirátský radní pro majetek hl. města Prahy Adam Zábranský.

“V budoucnu tak dojde k oživení zbylých částí areálu, které jsou v současné době prázdné. V minulosti tam byla kasárna, ale třeba také vazební věznice či policie. V budoucnu tam může být třeba i pražské vědecko-technologické centrum,” doplňuje předseda osmičkových Pirátů a zastupitel MČ Praha 8 Martin Štěrba.

Praha Kasárna Karlín získá v rámci velké majetkové směny. Stát od Prahy získá třeba nemovitosti v areálu Fakultní nemocnice Bulovka. Přiznejme si, že nemocnice rekonstrukci potřebuje, a bez majetkového sjednocení by k ní dojít nemohlo. Zdá se, že blýskat se na lepší časy nebude pouze v Karlíně, ale také na Bulovce. Takže win-win.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články