Povedlo se. Koupaliště Na Stírce zachráníme!

Povedlo se. Koupaliště Na Stírce zachráníme!

Bazén Na Stírce bude velmi pravděpodobně zachráněný a bude fungovat dál. 🤩 V minulosti se k tomu vyjádřili snad všichni, kteří na Praze 8 působí, i ti kteří bydlí v okolí.

Je zvláštní, že jsme museli dojít až do bodu, kdy hrozilo, že se brána koupaliště možná zamkne a bazén se vypustí. Městská část Praha 8 dostala nabídku na odkup několikrát. V květnu 2014 tehdejší zastupitelstvo Prahy 8 odhlasovalo koupi, ale bohužel se poté až do března 2019 nic nedělo. V tu dobu komise pro obecní majetek odhlasovala, že Tomáš Slabihoudek, radní Prahy 8 pro majetek má jednat na magistrátu o převzetí koupaliště do majetku hlavního města. Jenže se nic nedělo.

Vše se začalo řešit až během ledna letošního roku, kdy Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) začal řešit možnou privatizaci. Předseda našeho místního sdružení Martin Štěrba ihned oslovil Víta Šimrala, pražského radního pro školství a sport, zda-li existuje možnost případného odkupu a převzetí koupaliště do majetku hlavního města. Vše se zároveň začalo řešit i v kanceláři primátora Zdeňka Hřiba, která řeší majetkové směny mezi státem a hlavním městem. Po vlastní ose záchranu koupaliště řešila i opoziční Osmička žije.

Do všeho se také vložil přímo také starosta městské části Praha 8 Ondřej Gros, který požádal Piráty o pomoc. Schůzka se starostou se uskutečnila dnes, a Martin Štěrba i Michal Novák potvrdili, že Piráti na Magistrátu chtějí koupaliště zachránit. Během diskuze se starostou došlo také ke shodě, že to chceme i my, a že se jedná o strategické místo k relaxaci a odpočinku pro celou Prahu 8. Žádná ze stran nemá zájem na tom, aby se v budoucnu místo zastavělo a koupaliště zmizelo.

Teď je řada na Magistrátu hlavního města Prahy a jednání s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Šéfporadce poradců primátora Jiří Hoskovec potvrdil, že o koupaliště Na Stírce bude zažádáno, a mělo by dojít k jeho převodu do majetku hlavního města Prahy. A i díky tomu bude oblíbené místo zachráněno!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články