Praha 8 rezignovala na změny ve školství!

Praha 8 rezignovala na změny ve školství!

Vzdělaná společnost je základním předpokladem k tomu, aby nám bylo lépe. A zatímco Ministerstvo školství změny slibuje, vedení Prahy 8 na ně rovnou rezignovalo. Místo do vzdělávání posílá školské peníze spřáteleným stavebním firmám.

Vzdělanou a digitálně propojenou společnost nám pomohou zajistit učitelé, kteří spíše než hodnotícími dozorci budou motivujícími průvodci. Jejich získání a udržení v rámci škol by tak tak mělo být pro Prahu 8 prioritou, např. pomocí různých benefitů.

Nejde ale jen o učitele, kvalitní školu musí vést schopný manažer. A když už náhodou takového ředitele najdeme, zavalíme ho nesmyslnou agendou a nekonečným papírováním. I to je oblast, kde městská část může pomoci nastavením smysluplných procesů, jednotných formátů a celkovou digitalizací povinné agendy. Čas, který se ušetří administrativou ,může být věnován rozvoji vzdělávání.

Chceme-li, aby naše děti uspěly v globálním světě, nesmíme věřit, že se vše potřebné naučí z učebnic. Zatímco jinde mají plány výuky angličtiny pomocí rodilých mluvčích, výměnné pobyty a podporují pořádání cizojazyčných projektů, Praha 8 zrušila i to jediné, co tady pro výuku angličtiny bylo - jazykový pobyt v Anglii.

Narozdíl od minulosti budou dnešní žáci potřebovat znalosti, které mají šanci se naučit pouze od odborníků z praxe. A bohužel ne každá škola má takový rozpočet, aby si mohla najmout specialisty na IT, finanční gramotnost či prezentační dovednosti. Proč ale odborníky nezajistí našim dětem Praha 8?

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články