Kam investovat v roce 2022? Zenklovka a školství musí být na prvním místě

Kam investovat v roce 2022? Zenklovka a školství musí být na prvním místě

V rámci udržitelnosti potřeba uvážlivě investovat do všech oblastí ve správě městské části Praha 8, nicméně rád bych vypíchl hlavně Zenklovu ulici.

Ptáte se, proč se zrovna Pirát zasazuje o investici do klíčové páteřní komunikace, která navíc nedávno prošlo rekonstrukcí. Její současný stav a průchodnost přímo či nepřímo totiž ovlivňuje téměř nás všechny. Kolony tady máme téměř denně na očích, s ohledem na vleklé opravy v Prosecké ulici se na odlehčení v dohledné době těšit nemůžeme. Stav Zenklovy ulice je systémový problém způsobený ČSSD a ANO mezi lety 2014 až 2018. Tenhle problém bude potřeba s magistrátem vyřešit, a protože záruka na dílo vyprší UŽ v roce 2023, navrhuji, abychom již nyní a ve spolupráci s občany zahájili práce na studii, která by následně byla předlohou projektu nápravy. Je nutné, abychom byli připraveni, až přijde čas konat. Není totiž možné, abychom Zenklovu nechali v tomto invalidním stavu. Osobně se děsím chvíle, až zácpou včas neprojedou hasiči, záchranáři, a nebo policisté, až se ne Osmičce stane něco opravdu zlého.

Společně s magistrátem musíme také diskutovat o rozvojovém území mezi Palmovkou a Rustonkou, tedy v těsném sousedství Nové Palmovky. Musíme si navíc uvědomit, že i když jsme vyřešili letitý problém s Novou Palmovkou, nezmizel nám ten původní problém - budeme potřebovat novou radnici pro úředníky. A ve spolupráci s magistrátem bychom měli pokračovat třeba také v revitalizaci Rokytky, Elsnicova náměstí a v rámci osmičkového rozpočtu musíme začít šetřit na výstavbu nové základní školy pro Rohanský ostrov.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články