Budeme opozicí tvrdou, ale konstruktivní

Budeme opozicí tvrdou, ale konstruktivní

Do zastupitelstva jsme kandidovali s tím, že máme odvahu řídit Prahu 8 správně, a budeme se tím řídit po celé toto volební období. I když se nepodařilo sestavit koalici změny, která by přenesla osmičku do 21. století, nezoufáme. Stejně jako v minulém volebním období nás totiž čeká opoziční role, kterou už dobře známe. Budeme opozicí tvrdou, ale konstruktivní a budeme přicházet s vlastními body na jednání zastupitelstva.

Mezi naše hlavní priority, které budeme otevírat, patří otevřenost radnice, dokončení rozklikávacího rozpočtu Cityvizor, zlepšení pravidelného úklidu veřejných prostranství, digitalizace a elektronická komunikace s úřadem a také investiční projekty, mezi které patří například výstavba nové školy na Rohanském ostrově. Určitě budeme chtít, aby byla Praha 8 aktivní v době změn v okolí Palmovky a celého pentagonu mezi Palmovkou a Invalidovnou. Tam bude ale nutné spolupracovat s magistrátem. Věříme, že stejně jako jsme pomohli v minulém volebním období s vyřešením torza radnice, budeme moci pomoci i s územním rozvojem celé oblasti.

Na ustavujícím zastupitelstvu počátkem listopadu jsem byl zvolen předsedou kontrolního výboru. Budu kontrolovat kroky i plnění usnesení rady. Piráti mají zastoupení ve všech výborech zastupitelstva i v komisích - tedy poradních orgánech - rady.

Pirátský zastupitelský klub v Praze 8 bude ve volebním období 2022–2026 pracovat v šesti lidech – členy klubu jsou Martin Štěrba, Michal Novák, Jan Kolátor, Pavel Franc, Ivo Slávka a Jakub Jiran. Můžete nám kdykoliv napsat na e-maily jmeno.prijmeni@praha8.cz.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články