Piráti podporují vznik nových vlakových zastávek v Karlíně!

Piráti podporují vznik nových vlakových zastávek v Karlíně!

Praha se má do roku 2030 proměnit v metropoli vlaků. Kromě často zmiňovaných zastávek Eden a Zahradní město se v poslední době oběvily spekulace ohledně výstavby nových zastávek v městské části Praha 8 Karlín.

Na území této městské části, na úpatí Vítkova, se nacházejí kilometry vlakových tratí, konkrétní železniční statnice však ani jedna. V posledních letech tato městská část prochází bouřlivým rozvojem, probíhá výstavba nových bytových a kancleářských komplexů, kam za prací dojíždí valná většina zde pracujících občanů, častokrát i ze Středočeského kraje. Pro tyto dojíždějící by se významně zkrátil čas dojezdu, zároveň by nové zastávky také urychlily pohyb místních obyvatel. Například z Libně do Hostivaře by se cestující dostal za 13 minut, do Krče za 17 minut.

Karlínu by se otevřelo přímé spojení směr Praha-východ, na nádraží Libeň by to byly pouhé tři minuty a do Horních Počernic deset minut.

S výstavbou zastávek v současnosti počítá i metropoitní plán. Jejich umístění by mělo být v přímé ose s ulicí Thámova, nad vstupem do Žižkovského tunelu – to se tedy týká zastávky Praha – Karlín. Výstavba zastávky by zároveň význmaně zlepšila přístupnost rekreační oblasti na vrchu Vítkov pro obyvatele Karlína. Ze strany Žižkova je park poměrně dobře přístupný, což se o druhé straně, tedy té Karlínské, říci nedá.

Pro vybudování zastávek take hovoří údaj, že se na území hlavního města Prahy nachází na 200km železničních tratí, což je třikrát více, než-li délka metra.

V této chvíli probíhá studie, která má prokázat efektivitu a proveditelnost výstavby. Ta by měla být dokončená do konce prázdnin. Piráti a jejich silná základna na této městské části veškeré aktitivity radnice sleduje a bude prosazovat co nejrychlejší výstavbu zastávek pro zlepšení kvality dopravy v této exponované části Prahy.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články