Vaše připojení se nedaří, jednání komise pro kulturu bude bez vás

Vaše připojení se nedaří, jednání komise pro kulturu bude bez vás

Ve volební kampani jsme opakovali, že chceme přenést Prahu 8 do 21. století. Někomu to mohlo připadat příliš nadnesené, ale ono nebylo. Ani trochu…

Minulý čtvrtek se odehrálo jedno z nejdůležitějších jednání komise pro kulturu tohoto roku, na níž se diskutovalo a hlasovalo o rozdělení dotací. Členka komise Kája Gattermayerová dopředu upozornila na to, že zvolené datum nemůže být přítomna osobně a byla tajemníkem komise - panem Slabým - ujištěna, že to není problém. Připojí ji online. Už se to tak prý v minulosti dělalo.

Jenže před začátkem přišla zpráva o problémech, zrušení Google Meet a nakonec jen sms zpráva:

“Připojení se ani za pomoci kolegů z komise nedaří. Asi to bohužel necháme tak a budeme bez vás. Usnášení schopni jsme.”

Při rozdělování peněz kulturním projektům nemá naše městská část finanční možnosti nechávat vypracovávat posudky ohledně žádostí odborníky. V komisi sedí členové, jejichž kulturní zkušenost je třeba jen jednooborová nebo spočívá pouze v tom, že prostě rádi chodí do kina. Proto je při rozdělování dotací nadmíru důležitá diskuze všech členů a propojení jejich vzájemných znalostí a zkušeností. Nemá být cílem si to prostě jen nějak odhlasovat. Cílem má být společně žádosti skutečně ohodnotit.

Ať už naši zástupkyni nikdo připojit nemohl nebo nechtěl, šlo z našeho pohledu o projev velké arogance. Nastudovat desítky žádostí s takovou pečlivostí stálo Karolínu opravdu hromadu jejího volného času. Ale to vlastně nevadí. Na osmičce se přeci čas zastavil. Zůstal zaseklý v devadesátkách. V době arogance. V době, kdy online videohovor byl jen šílenou představou sci-fi spisovatelů.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články