Příběh parku Dlážděnka nekončí, rada vypověděla smlouvu s architekty

Příběh parku Dlážděnka nekončí, rada vypověděla smlouvu s architekty

Co se dělo na posledním předvánočním jednání rady Prahy 8? Pojďme se na to mrknout.

Městská část na návrh starosty Ondřeje Grose schválila odstoupení od smlouvy s architekty Martinem Gaberle a Lucií Roubalovou. Podle důvodové zprávy prý architekti nespolupracují na dokončení Parku Dlážděnka. Osobně jsem zvědav na to, co se bude dít dál.

Praha 8 daruje spolku Bohnice žijí dvacet tisíc korun na odstranění následků požáru ve Statku Vraných v Bohnicích. Peníze jsou výtěžkem benefičního koncertu, který se konal na Libeňském zámku.

V Zenklově ulici u zastávky tramvaje Libeňský zámek vyroste nový bytový dům, rada souhlasila s projektovou dokumentací. Dům na rohu ulic Zenklova a Stejskalova bude mít nově šest pater. Investor poskytne městské části v rámci kontribucí víc než 1,3 milionu korun.

Rada souhlasila s podáním námitek jako účastníka řízení do společného řízení stavby “přístavba polyfunkčního objektu Solarenergy” na Ládví a to z důvodu, že stavebník užívá neoprávněně pozemek ve správě Prahy 8.

A ještě pár dalších rychlých informací:

  • Městská firma Osmá provozní má aktualizovanou dozorčí radu a představenstvo. Rada zvolila za členy dozorčí rady Libora Paulise (ODS), Petra Baldu (ODS) a Michala Janovského (Patrioti). Do představenstva pak míří Tomáš Bína (ODS).
  • Rada schválila zřízení věcného břemene ve prospěch PREdistribuce v Karlíně.
  • Došlo k dohodě o ukončení zúčtování plnění mezi Prahou 8 a bytovým družstvem Světova 474/8.
  • Zakázku na realizaci veřejné zakázky na zajištění zabezpečené konektivity pro objekty úřadu vyhrála firma WIA spol. s r.o..
  • Komisi pro sociální věci a zdravotnictví nově povede přímo místostarostka Vladimíra Ludková, předsedkyně Lucie Bogdanová rezignovala.
  • Rada vybrala vítěze veřejné zakázky na projektový management pro stavbu sportovní haly Jána Mahora v Kobylisích. Smlouva bude uzavřena se společností Fetters management, s.r.o.
  • Bylo uzavřeno několik smluv na byty a nebytové prostory.

Další jednání vedení Prahy 8 bude až po novém roce, a samozřejmě vás budu informovat o tom, co pětikoalice v čele s ODS a ANO u nás na osmičce dělá.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Hostem v RoSe bude Petr Bísek
05.06.2023

Hostem v RoSe bude Petr Bísek

Jestli nemáte 15. června od 16 hodin program, dorazte do Divadlo Sen, které je součástí Centra RoSa v Kobylisích. Hostem bude Petr Bísek, bývalý vydavatel největších novin pro Čechy v Americe Americké listy, veslař a...