Stanice metra Palmovka dostane během léta nový moderní navigační a orientační systém

Stanice metra Palmovka dostane během léta nový moderní navigační a orientační systém

Stanice metra na Palmovce dostane během léta jako jedna z prvních moderní navigační a orientační systém. Ten byl v rámci pilotního testování nového navigačního a orientačního systému před několika měsíci představen v Centru architektury a městského plánování.

Nový návrh z ateliéru A69 a studia Side2 tak postupně nahradí více jak 40 let užívaný design. Vítězný návrh charakterizuje srozumitelnost, jednoduchost a dobrá čitelnost. Základní podkladovou barvu tvoří černá, na níž se informace propisují bílým, speciálně vytvořeným písmem Prague Citizen.

Projekt Jednotného informačního systému byl zahájen v roce 2017 usnesením bývalé politické reprezentace a následovalo ustanovení Pracovní skupiny. Jejími členy jsou zástupci Institutu plánování a rozvoje, Dopravního podniku hl. m. Prahy, Technické správy komunikací, společnosti Prague City Tourism a Regionálního organizátora pražské integrované dopravy (ROPID), kteří se od roku 2017 podíleli na přípravě a výběru dodavatele schválené realizační studie. Zároveň se řada dílčích důležitých prvků už dostala do pilotního provozu:

A co se událo v MHD v posledních čtyřech letech?

  • Cestující mají už při vyhledání spojení k dispozici informace o zpoždění spoje v reálném čase a mohou se podívat také na on-line zpoždění všech povrchových spojů Pražské integrované dopravy na webu mapa.pid.cz
  • Ve vestibulech metra se objevily obrazovky, které cestujícímu ukazují, kolik zbývá času do odjezdu následujících dvou vlakových souprav na nástupišti. Nejdete je například ve stanici Kobylisy.
  • Na tramvajové zastávce Palackého náměstí se už testuje chytrý zastávkový označník s aktuálními odjezdy tramvají i chytrý přístřešek s aktuálními informacemi o odjezdech tramvají.
  • Ve vybraných autobusech se také na LCD obrazovkách zobrazují návazné spoje z následující zastávky, vše samozřejmě on-line.
  • Aplikace PID Lítačka je dnes hlavním on-line nástrojem pro cestování veřejnou dopravou v Praze i v regionu. Lidé v ní mohou mít svůj kupón nebo si koupí on-line své jízdenky, najdou v ní spojení či získají informace o výlukách.
  • Staví se nová linka metra D, nové tramvajové tratě a připravují další.
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články