Podporujeme rozvoj tramvajových tratí! Kam pojedeme na osmičce tramvají?

Podporujeme rozvoj tramvajových tratí! Kam pojedeme na osmičce tramvají?

Trojkou z Ďáblic do Letňan, sedmnáctkou a devatenáctkou do Bohnic, desítkou do Zdib a devětadvacítkou z Karlína přes Holešovice do Tróji. Pražská integrovaná doprava aktualizovala plán rozvoje linek MHD do roku 2032. Je mezi nimi i celá řada linek, které se dotýkají naší městské části. Takto budeme moci zřejmě koncem tohoto desetiletí jezdit tramvajemi v rámci naší městské části.

Pojďme si to představit:

3: původní trasa – Kobylisy – Sídliště Ďáblice - Letňany – Nádraží Čakovice

10: původní trasa – Kobylisy – Vozovna Kobylisy – Chabry – Zdiby – Zdiby, terminál

17: původní trasa – Kobylisy – Bohnice

19: původní trasa – Palmovka – Kobylisy – Bohnice

29: Trojská – Holešovice – Rohanský ostrov – Karlín – Hlavní nádraží

58: přeměna autobusové linky 140 v trolejbusovou v trase Palmovka – Miškovice

61: přeměna autobusové linky 201 v trolejbusovou v trase Nádraží Holešovice – Černý Most

LD2: Podbaba – ZOO – Bohnice

Všechny nové tramvajové i trolejbusové linky podporujeme. A věříme, že do roku 2032 vzniknou. Za vlády Pirátů v Praze dochází k tramvajovému boomu, nové tratě se staví nejrychleji za poslední roky. V současné době se staví prodloužení do Libuše, smyčka Depo Hostivař, brzy dojde k zahájení stavby na Dědinu a nedávno byla otevřená trať z Barrandova do Holyně nebo na Pankrác.

Na kterou změnu se na osmičce těšíte nejvíc? Já si vybrat neumím, jako fanoušek tramvajové dopravy se totiž těším až budou hotové všechny.

Plán rozvoje MHD 2022–2032

Klepnutím na mapu se dostanete na Google Maps.

Rozvoj MHD 2022–2032

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články