Osmička se v Evropě neztratí, zastupovat jí bude pirátský zastupitel Franc

28. 08. 2023
Osmička se v Evropě neztratí, zastupovat jí bude pirátský zastupitel Franc

Novým zástupcem městské části Praha 8 v projektu “Budujeme Evropu se zástupci místních samospráv” bude opoziční pirátský zastupitel Pavel Franc. Projekt vytváří evropskou síť politiků volených na místní úrovni, jejímž cílem je komunikovat s Evropskou unií prostřednictvím bezprecedentního spojenectví mezi Evropou a samosprávou na místní úrovni.

“Budu se zapojovat do debat s ostatními zastupiteli obcí či regionů napříč Evropskou unií, a můžeme sdílet svoje názory na vedení samospráv,” říká zastupitel Pavel Franc (Piráti) s tím, že díky zapojení bude možné napříč vyvracet mýty, které o Evropské unii neustále mezi lidmi kolují.

Zároveň bude možné se lépe orientovat i v tom, co Brusel v současné době připravuje - ať už to je třeba zneužívání dominantního postavení na trhu i digitálních gigantů jako je Facebook nebo Apple či akt o umělé inteligenci.

Česká republika má v Evropském parlamentu 22 svých poslanců. Poslední volby se uskutečnily v roce 2019, ty další se uskuteční v roce 2024.

“Od minulých evropských voleb se stalo mnoho věcí. Provedení Brexitu, pandemie, předsednictví v Radě Evropské unie, válka na Ukrajině, energetická krize, ekonomická krize. To všechno mělo dopad na naši práci. Ale ať už se jednalo o obtížnou situaci, výzvu nebo příležitost, stojím si za tím, že jsme se s tím i v Evropském parlamentu dokázali poprat,” vysvětluje Marcel Kolaja (Piráti), poslanec a kvestor Evropského parlamentu.

Tento článek vyšel v časopisu Osmička.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti v Praze 8 si zvolili nové předsednictvo
20.01.2023

Piráti v Praze 8 si zvolili nové předsednictvo

Piráti v Praze 8 mají obměněné předsednictvo. Předsedou místního sdružení zůstává Martin Štěrba a prvním místopředsedou bude i nadále Jan Kolátor. Dalšími místopředsedy pak jsou Veronika Šiftová, Michal Novák a