Odvaha pro Evropu, Evropa pro tebe. Podpořte Piráty do Europarlamentu

02. 06. 2024
Odvaha pro Evropu, Evropa pro tebe. Podpořte Piráty do Europarlamentu

Děkujeme, že v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, které se konají 7. a 8. června, budete volit kandidátku České pirátské strany. Lídrem pirátské kandidátky je současný europoslanec Marcel Kolaja.

Marcel vedl Piráty úspěšně do voleb i v roce 2019, kdy Piráti získali tři mandáty. Kromě poslance Evropského parlamentu, byl Marcel i jeho místopředsedou, nyní zastává pozici kvestora. Věnuje se tématům spojeným s fungováním společnosti v digitálním věku. Prosazuje otevřené technologie, svobodu na Internetu, nezávislost médií, transparentnost a sjednocenou Evropu.

Piráti do Evropy

Na druhém místě kandidátky je Markéta Gregorová , která je od roku 2019 taktéž pirátskou europoslankyní. V Evropském parlamentu se věnuje omezení vývozu zbraní, hybridním hrozbám a dalším tématům spojených s bezpečností nebo lidskými právy pod útlakem autoritářů. Před europoslaneckým mandátem byla zastupitelkou města Brna. V budoucnu se chce věnovat vlivu moderních technologií na naši bezpečnost, zvlášť AI. Na třetím místě ja Zuzana Klusová, což je karvinská politička, sociální pracovnice a spoluzakladatelka spolku S.O.S. Karviná. Předsedá výboru pro životní prostředí a zastupitelskému klubu Pirátů v Moravskoslezském kraji. V Evropském parlamentu se chce věnovat kohezní politice a transformaci uhelných regionů a hlavně zajistit, aby všichni občané EU bez ohledu na svůj původ a status měli stejné šance uspět. Na čtvrtém místě je pak Mikuláš Peksa, který je od roku 2019 také pirátský europoslanec. Na půdě Evropského parlamentu se zabývá dotačními politikami, ochranou právního státu, digitalizací a modernizací ekonomiky s ohledem na udržitelnost a ochranu klimatu. Ve sněmovních volbách 2017 byl zvolen poslancem, po zvolení do europarlamentu na svůj poslanecký post rezignoval.

Priority Pirátů pro Evropu

  1. Politika digitálního věku
  2. Boj s kurpcí a daňovými ráji
  3. Zahraniční politika s rovnou páteří
  4. Kvalitní život ve městech i na vsi

Celý program najdete na webu eurovolby.pirati.cz/.

Evropa i nadále potřebuje Piráty. Tak tam Piráty opět pošlete.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články