Na Povltavské se zrekonstruuje cyklostezka a dostaví se i chybějí část

Na Povltavské se zrekonstruuje cyklostezka a dostaví se i chybějí část

Městská část Praha 8 dobuduje chybějící část cyklostezky podél Povltavské ulice a zároveň opraví i stávající část. A to díky účelové dotaci, kterou poskytl magistrát.

Celý projekt se připravuje od roku 2018, Rada městské části Praha 8 dle slov radního Tomáše Slabihoudka (TOP 09) 10. března 2021 schválila vypsání otevřeného výběrového řízení na dostavbu, Praha 8 bude dostavbu financovat z účelové dotace z magistrátu ve výši 58 milionů korun.

“Budování nových cyklistických magistrál, které umožní bezpečný a rychlý provoz cyklistů beze strachu, že se střetnou s auty jsme měli i v našem programu, takže to je dobrá zpráva pro všechny obyvatele MČ Praha 8. Konečně dojde k dokončení celé cyklostezky, která povede mezi Rohanským ostrovem, Elsnicovým náměstím, podél Povltavské ulice až do Tróji,” říká Pavel Franc, zastupitel a náš zástupce v komisi pro sport, mládež a grantovou politiku.

A co se všechno změní kromě dostavby chybějící části cyklotrasy A2 podél Povltavské změní? Dojde hlavně k obnově povrchu stávající cyklostezky A26 a A2 v úseku U Českých loděnic až po ulici Povltavská a také ke změně charakteru cyklostezky z dělené cyklostezky na nedělenou a to kvůli omezené šířce.

Stavět se začne ještě letos, hotovo by mělo být v příštím roce.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články