Kultura je taková Popelka Prahy 8, ale i Popelka je akční a má své novinky

Kultura je taková Popelka Prahy 8, ale i Popelka je akční a má své novinky

Opět se blíží výběr osobností pro udělení čestných občanství naší městské části. Znáte souseda či sousedku, kteří vás motivovali ve škole, sportu, umění? Kteří pomáhali ostatním? Nebo kteří se zasloužili o slávu Bohnic, Karlína či Kobylis i za hranicemi naší městské části? Nominujte je nebo nám napište, abychom vám s jejich nominací pomohli.

Blíží se také období žádostí o dotace v oblasti kultury. Máme radost, že na žádost pirátské členky komise pro kulturu Kája Gattermayerová se uskuteční setkání žadatelů. V nejbližší době by ho měl svolat tajemník komise a vedoucí odboru kultury pan Slabý. Mělo by jít o dobrovolnou akci, kde se dozvíte změny v dotačních podmínkách a také nejčastější chyby žadatelů. Doufáme, že tak vznikne neformální setkání naší kulturní obce, kde se mezi sebou lépe poznáme a osobně si popovídáme i o budoucích plánech a představách.

Letos slavíme hned 2 velká výročí: 100 let od narození Vladimíra Boudníka a 110 let od narození Bohumila Hrabala. Akce najdete v kalendáři na webu městské části a nástěnkách. Což není nejpříjemnější způsob hledání, ale spousty z těch událostí za to opravdu stojí. Budeme je sdílet i tady u nás na pirátských kanálech.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články