Novou Palmovku můžeme dostavět se soukromým investorem, řekl Ivo Slávka MF DNES

Novou Palmovku můžeme dostavět se soukromým investorem, řekl Ivo Slávka MF DNES

“Už několik let hyzdí centrální část Prahy 8 rozestavěná budova Nové Palmovky, kde měla sídlit nová radnice městské části a pražská záchranná služba. Kvůli nejasnostem kolem vlastnictví i dalším sporům ale ještě minulé vedení radnice výstavbu pozastavilo. Od té doby budova chátrá,“ píše Mladá fronta DNES.

Praha 8 zadala studii, která má posoudit, zda bude výhodnější nedokončenou radnici na Palmovce prodat, dostavět z vlastních zdrojů, nebo využít pomoci soukromých investorů, jak navrhuje opozice. Současná koalice v čele s ODS musí letitý problém vyřešit, objekt chátrá. Městská část navíc musí platit za údržbu a zabezpečení nemalé peníze.

“Městská část na dostavbu potřebné stovky milionů korun. Proto navrhuji stavbu prodat. Z hlediska současné finanční situace městské části je to jediná varianta,” tvrdí starosta Ondřej Gros (ODS).

O prodeji torza budovy na Palmovce však definitivně rozhodnuto stále není. Radnice zatím jen vytvořila ze zástupců koalice i opozice Výbor pro projekt Nová Palmovka. Jeho vznik inicioval mimo jiné i náš zastupitel Ivo Slávka.

Z předběžných analýz Pirátů vyplývá, že ve spolupráci se soukromými investory půjde Novou Palmovku dostavět a využívat ji následně pro potřeby úřadu a obyvatel Prahy 8,“ řekl Mladé frontě DNES zastupitel a místopředseda Výboru pro Novou Palmovku Ivo Slávka (Piráti).

Podle Iva Slávky by se tím navíc vyřešila i otázka dotace ve výši zhruba 300 milionů korun, kterou by musela Praha 8 vrátit zpět magistrátu, pokud by k prodeji došlo.

“Věříme, že naopak v případě dostavby nebude nutné tuto dotaci vracet,“ doplnil Slávka.

V současné době se tvoří odborný posudek, který by měl určit, co s budou dál dělat. Na základě nich by poté mělo zastupitelstvo Prahy 8 rozhodnout, co dál. Jednou z možností je dostavba, druhou prodej nebo je možné zvážit i další řešení. Teoreticky ještě pomoci magistrát, ve hře je i varianta, že by objekt převzal a dostavěl. Jisté v současnosti je to, že v komplexu nebude nové sídlo pražské záchranné služby.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články