Palmovka nepatří k výkladním skříním Prahy 8, to by se do roku 2025 mělo změnit

Palmovka nepatří k výkladním skříním Prahy 8, to by se do roku 2025 mělo změnit

Do rozestavěné budovy, co měla být původně radnicí, se do roku 2025 nastěhuje EUSPA - EU Agency for the Space Programme. Ta sdružuje mimo jiné řízení provozu kosmických programů EU včetně dosavadních satelitních a navigačních projektů, jako jsou evropský globální satelitní systém Galileo, program Copernicus pro pozorování Země, evropský systém pro pokrytí geostacionární navigací Egnos či Govsatcom pro družicovou komunikaci EU ve státní správě. Stávající programy v budoucnu doplní program bezpečného družicového spojení IRIS2, který byl dojednán během českého předsednictví v Radě EU. Celkový budoucí přínos pro HDP České republiky do roku 2027 je odhadován na devět miliard korun s každoročním přínosem 600 milionů korun. Jsem rád, že se to povedlo společně s primátorem Zdeňkem Hřibem, náměstkem pro územní rozvoj Petrem Hlaváček a náměstkem pro finance Pavlem Vyhnánkem a dalšími rozhýbat.

U Nové Palmovky to ale nekončí. Stavební povolení má konečně i projekt Palmovka One, který bude stát na místě dnešního autobusového nádraží. Vyrostou tady tři stovky nových bytů, ale i řada služeb a nový supermarket.

Náměstí Bohumila Hrabala dostane novou tvář


A aby toho nebylo málo, v oblasti Švábky v místech bývalé tramvajové vozovny připravuje úpravu celého objektu Prusa Research 3D printers. Plánuje sem přesunout své sídlo z Holešovic.

Věřím, že termíny budou dodrženy a fakt se moc těším, až to bude hotové. Palmovka si proměnu zaslouží.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články