Dobrá zpráva! Holešovice a Karlín propojí nová lávka

Dobrá zpráva! Holešovice a Karlín propojí nová lávka

Měli jsme výstavbu lávky mezi Karlínem a Holešovicemi s názvem HolKa ve svém volebním programu. Jsme proto rádi, že to i díky kolegům na Magistrátu hlavního města Prahy klaplo, a lávka se začne stavět. Hotová bude do konce roku 2022.

“Karlínští se díky nové lávce dostanou za pár minut před brány Holešovické tržnice. HolKa urychlí cestu i lidem z Žižkova. Svou polohou totiž navazuje na Vítkovský tunel. Skvělé je, že získáme nový bezbariérový přístup na ostrov Štvanice, který čeká celková proměna a stane se z něj nový park. Do teď to bylo možné pouze z rušného Hlávkova mostu. Pro cyklodopravu bude HolKa strategickým místem, protože propojí cyklostezky vedoucí podél řeky na obou březích,” říká náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Návrh konstrukce vyhrál v mezinárodní architektonické soutěži. Její podoba připomíná křivku nenásilně se vinoucí krajinou a architektura využívá minimalistického sochařství. Konstrukce zohledňuje panorama Prahy. Nejde do výšky a nebude bránit chodcům a cyklistům v pohledech na Prahu, Hradčany, vodu nebo stromy. Bude zapadat do návrhu řešení ostrova Štvanice.

Už se moc těším, až bude HolKa hotová.🙂

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články