Vyjednáváme. Společně s 8Žije jsme předložili možným partnerům několik návrhů uspořádání

18. 10. 2018
Vyjednáváme. Společně s 8Žije jsme předložili možným partnerům několik návrhů uspořádání

Vyjednávací týmy Pirátů a 8žije jednaly od neděle 7. 10. 2018 o vzniku koalice na Praze 8 s TOP 09 a STAN, Patrioty a 8sobě (Zelení a KDU-ČSL). Oba dva týmy se shodly, že jakmile dosáhnou stabilní koaliční většiny hlasů s dalšími partnery, neprodleně vyzvou ke svolání zastupitelstva Prahy 8.

Piráti a 8žije předložili od neděle do středy několik kompromisních návrhů uspořádání, o kterých s ostatními stranami jednali. Všechny však byly odmítnuty a to zejména ze strany TOP09, která pro sebe žádala nadproporční zastoupení v radě.

Pokud jde o nabídku ODS na podporu menšinové rady Pirátů a 8žije výměnou za funkce uvolněných předsedů výborů, Piráti i 8žije oceňují velkorysost ODS, která uvedla, že tato nabídka není časově omezená a že po dobu společného postupu Pirátů a 8žije nebude ODS jednat o jiné koalici.

V tuto chvíli však Piráti a 8žije nadále vyvíjejí společné úsilí o vznik koalice s dalšími partnery.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Podali jsme námitku na neplatnost voleb
19.10.2018

Podali jsme námitku na neplatnost voleb

Protože jsme při procházení kandidátních listin po skončení voleb narazili na nesrovnalost na kandidátní listině Patrioti pro Prahu 8, rozhodli jsme se dne 18. 10. 2018 podat Návrh na zahájení řízení v právní věci návrhu...