Zbrojím - zbrojíš - Praha 8 zbrojí, alespoň podle lidí z ODS

13. 04. 2022
Zbrojím - zbrojíš - Praha 8 zbrojí, alespoň podle lidí z ODS

Válka na Ukrajině nenechává nikoho chladným. Většinou se snažíme pomáhat postiženému obyvatelstvu na místě nebo uprchlíkům u nás. Bojíme se eskalace konfliktu a někteří se snaží připravit i na eventualitu válečného konfliktu v České republice. Například osvěžování polozapomenutých znalostí z branné výchovy nebude na škodu a může poskytovat pocit bezpečí. Užitečnost jiných aktivit je samozřejmě sporná a jsou i tací, kteří konflikt zneužívají třeba pro své obchodní zájmy.

ODS Praha 8, která vede radnici u nás na Praze 8, na sebe už před časem upozornila bizarní hrou pro veřejnost, kde byla hlavní výhrou funkční palná zbraň.

Nedlouho před rozpoutání války na Ukrajině založili předseda finančního výboru Martin Cibulka z ODS, společně s radním Liborem Paulusem z ODS a zastupitelem Michalem Janovským z Patriotů spolek Paratus (česky “připravený”). Znak v podobě lipových listů v barvách trikolóry na mundúrovém pozadí dává tušit, kam avizované kurzy budou směřovat.

Chápeme třeba kurz první pomoci, i když poplatek ve výši 1 500,- Kč asi většinu lidí odradí. V úterý uskutečněný - pro obyvatele Prahy 8 bezplatný - “Informativní kurz pro zájemce o zbrojní průkaz” ovšem spíše slouží propagaci vášně pana Cibulky pro zbraně všeho druhu, než by napomohl řešení krizové situace v mezích Zákona o zbraních (119/2002 Sb.).

Ať si spolek dělá, co chce, neporušuje-li zákon, ale pokud MČ Praha 8, dle vyjádření pana Cibulky, na tyto “kurzy” zdarma poskytuje lukrativní prostory v Grabově vile, zatímco jiné zájemce z neziskové sféry briskně odmítá, tak to v pořádku není. Co myslíte?

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články