Prosadili jsme zavedení aplikace CityVizor, Praha 8 bude mít rozklikávací rozpočet

Prosadili jsme zavedení aplikace CityVizor, Praha 8 bude mít rozklikávací rozpočet

Na dnešním zastupitelstvu MČ Praha 8 bylo schváleno, že se městská část Praha 8 připojí k aplikaci Cityvizor. Stalo se tak díky práci našich zastupitelů. Pro hlasovali všichni přítomní zastupitelé napříč politickým spektrem, tedy kromě nás i zástupci ODS, TOP 09, STAN, ANO, Osmička žije, Patrioti pro Prahu 8 a Osmička sobě (KDU-ČSL a Strana zelených).

Na webu http://cityvizor.praha.eu najdete vše o pražských financích - a to příjmy, výdaje, plnění rozpočtu, údaje z úřední desky nebo registru smluv. Zkrátka téměř vše, na co si vzpomenete. Aplikaci vyvinulo Ministerstvo financí a uvolnilo ji jako open-source. Pro Prahu ji pak provozuje městská firma Operátor ICT, a to podobně jako její další aplikace Lítačka a Zmente.to. A k čemu je to dobré v praxi? Příkladem může být městská část Praha 3, kde díky aplikaci Cityvizor občané odhalili nesmyslně vysoké faktury třeba za radniční kávu. Po sjednání nápravy tam ušetřili ročně přes 100 tisíc korun.

Zastupitelstvo městské části vzalo dnes na svém jednání:

na vědomí Důvodovou zprávu k návrhu Připojení MČ Praha 8 k aplikaci Cityvizor.

Zastupitelstvo ukládá:

připojit MČ Praha 8 a jí zřizované organizace k systému CityVizor provozované Magistrátem hlavního města Prahy, za předpokladu, že hlavní město Praha uhradí veškeré účelně vynaložené náklady na připojení k systému CityVizor,

a zahájit zveřejňování rozpočtu a faktur počínaje datem dokončení připojení MČ Praha 8 a jí zřizovaných organizací k systému CityVizor tak, aby zveřejňované faktury začínaly účetním rokem 2021.

Zastupitelstvo také zmocnilo našeho zastupitele Jana Hamala Dvořáka k zajištění součinnosti Magistrátu hlavního města Prahy při impletementaci a úhradě veškerých účelně vynaložených nákladů ze strany MČ Praha 8 a jí zřizovaných organizací.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články