Martin Štěrba: Máme odvahu řídit Prahu 8 správně!

Martin Štěrba: Máme odvahu řídit Prahu 8 správně!

Praha 8 je místo, kde žijeme, kde chodí do školy naše děti, kde trávíme svůj volný čas. Osmičku známe dobře – s jejími výhodami i problémy. Díky tomu vidíme, co všechno napáchaly předchozí osmičkové vlády, které v posledních letech na radnici pracovaly bez jakékoliv vize. My se nebojíme jít za konkrétními cíli.

  • Praha má málo obecních bytů a nemůže tak reagovat na kritický nedostatek dostupného bydlení. Budeme spolupracovat na výstavbě nových bytů v oblasti Nové Palmovky pro Pražany.
  • Doprava musí fungovat pro všechny - budeme pracovat na zlepšení podmínek pro chodce, cyklisty a automobilisty, chceme i nadále rozvíjet sdílenou a nesdílenou mobilitu. Je třeba také řešit parkování v místech, kde nejsou zavedeny modré zóny.
  • Uvědomujeme si zásadní roli Prahy v adaptaci na klimatickou změnu - budeme bojovat proti přehřívání města a znečišťování ovzduší. Chceme mít osmičku čistou - místa pro kontejnery nemají být odpudivá.
  • Každý se může dostat do situace, kdy potřebuje pomoc - zajistíme, aby všichni měli jistotu, že se mají kam obrátit a že se jim dostane podpory, jakou potřebují.
  • Zasadíme se o to, abychom mohli uspokojit většinu svých potřeb v docházkové vzdálenosti – občanskou vybavenost jako je škola, školka, zdravotnické zařízení, obchody, služby, volnočasové aktivity a dostatek zeleně bychom měli mít v okolí bydliště. Sídliště nemají být pouhé noclehárny.
  • Úřad má být snadno dostupný – začleníme služby Prahy 8 do Portálu Pražana.

Nabízíme cestu, jak Prahu 8 zlepšit, ne důvody, proč to nejde.

Všechny naše plány pro Prahu 8 si můžete přečíst tady.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

My máme odvoleno, a co vy?
23.09.2022

My máme odvoleno, a co vy?

Začaly volby do zastupitelstev městské části i hlavního města Prahy. V mnohých volebních místnostech vznikají už od 14 hodin fronty. Chodí mladí i starší. Věříme, že ty výsledky pak budou stát za to. Hned během...