Skončilo první kolo vyjednávání o koalici, kdo povládne Praze 8 zatím jisté není

26. 09. 2022
Skončilo první kolo vyjednávání o koalici, kdo povládne Praze 8 zatím jisté není

V sobotu v noci jsem na našem volebním štábu na lodi poblíž Libeňského mostu telefonicky pogratuloval všem ostatním stranám, které se dostaly do zastupitelstva naší městské části. V neděli ráno, když už byly všechny hlasy sečteny, jsme založili náš pirátský zastupitelský klub a já jsem byl zvolen jeho předsedou.

Společně s dalšími členy našeho vyjednávacího týmu jsme se poté začali scházet se všemi ostatními stranami, které se dostali do našeho zastupitelstva. A to s jednou výjimkou. Se zástupci zvolenými na kandidátce SPD a Trikolora vůbec jednat nebudeme. Jednak jsme si tuto spolupráci zakázali v rámci povolební strategie, a druhak, protože prostě s těmito stranami jednat nechceme.

První kolo schůzek skončilo dnes. Dá se říct, že žádná koalice v Praze 8 zatím uzavřená není. Věříme, že se nám v příštích dnech a v dalším kole schůzek podaří najít s ostatními stranami takovou formu koalice, které budeme součástí a budeme tak moci začít ihned pracovat pro naší městskou část.

Držme si palce.

Martin Štěrba, lídr Pirátů ve volbách

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

My máme odvoleno, a co vy?
23.09.2022

My máme odvoleno, a co vy?

Začaly volby do zastupitelstev městské části i hlavního města Prahy. V mnohých volebních místnostech vznikají už od 14 hodin fronty. Chodí mladí i starší. Věříme, že ty výsledky pak budou stát za to. Hned během...