Nová Trojská lávka je otevřená

Nová Trojská lávka je otevřená

V pátek odpoledne byla oficiálně otevřena nová Trojská lávka, která propojuje Císařský ostrov s Trójou. Stalo se to tak zhruba tři roky po zřícení předchozí stavby, samotná stavba trvala zhruba rok.

Zdeněk Hřib - primátor Prahy: “Splnili jsme sliby, které jsme Pražanům dali! Odškodnili jsme poškozené Pražany po pádu Trojské lávky a nyní otvíráme lávku novou! Ta bude modernější a bezpečnější. Pohodlně se na ní vejdou chodci, cyklisti, bruslaři i maminky a tatínci s kočárkem.”

Nová Trojská lávka je 4 metry široká a 256 metrů dlouhá s životností minimálně 100 let. Vzhledem k tomu, že se nachází v záplavové oblasti Císařského ostrova, bude možné její zábradlí při velké vodě sklopit, aby nebyla ve velkém proudu překážkou a zbytečně se tak nečeřila voda. V zábradlí je také zabudované teplé žluté světlo, aby nerušilo ptáky a hmyz.

Na nové lávce mohou společně fungovat pěší, cyklisté i lidé na kolečkových bruslích. V případě potřeby po ní přejedou také vozidla Integrovaného záchranného systému.

A co ostatní mosty na Praze 8? Magistrát hlavního města Prahy plánuje rekonstrukci Libeňského mostu a to bez výrazných dopravních omezení. Plánují se stavby nových spojnic břehů Vltavy, například lávka pro pěší a cyklisty HolKa mezi Holešovicemi a Karlínem, a v přípravě je také Rohanský most.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články