Piráti žádají vyznamenání pro čestnou občanku Prahy 8 Ivu Holmerovou

07. 06. 2021
Piráti žádají vyznamenání pro čestnou občanku Prahy 8 Ivu Holmerovou

Sněmovna minulý týden schválila šest osobností, které naši poslanci navrhli na státní vyznamenání. Jedná se o uznávané autority v oblasti vědy, zdravotnictví, pedagogiky, sociální péče a bezpečnosti, které šířily dobré jméno ČR ve světě a zasadily se o zlepšení postavení našich občanů. Návrhy budou nyní předloženy ke schválení prezidentu republiky Miloši Zemanovi.

Je mezi nimi i čestná občanka naší městské části doc. MUDr. Iva Holmerová, Ph.D.. Je předsedkyní Alzheimer Europe, členkou výboru INTERDEM, zakladatelkou České alzheimerovské společnosti, jako předchozí předsedkyně čestnou členkou výboru České gerontologické a geriatrické společnosti a zakládající ředitelkou Gerontologického centra v Praze 8.

Mezi další nominované patří epidemiolog prof. MUDr. Karel Raška, DrSc., in memoriam, veterán druhé světové války plk. Jan Horal, MBE, in memoriam, filosof a disident prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc., in memoriam, emeritní rektor Technické univerzity v Liberci prof. RNDr. David Lukáš, CSc. a zakladatelka dětského souboru Severáček Jiřina Uherková, in memoriam.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články