Botanická zahrada letos začne s výstavbou vzdělávacího centra

Botanická zahrada letos začne s výstavbou vzdělávacího centra

Botanická zahrada letos začne s výstavbou nové expozice a vzdělávacího centra Pueblo a vodní svět. Přirozeně naváže na již existující Severoamerickou prérii a ještě více návštěvníkům přiblíží přírodu a scenérie Severní Ameriky. Než se tak stane, prohlédněte si vizualizace.

Nová expozice bude umístěna v Horní zahradě, tedy v areálu v blízkosti vstupu od Sídliště Bohnice. Rozšíří současné expozice s vodními plochami a pomocí nových vodní prvků vytvoří typický geografický celek Severní Ameriky – hluboce zařízlý kaňon s vodopádem.

Na hraně kaňonu vyroste stavba přibližující život původních obyvatel tzv. pueblo. Částečně jako zázemí pro návštěvníky, především ale bude sloužit jako edukační a výukový prostor pro děti a mládež. Členitá stavba s terasovitými střechami přirozeně zapadne mezi návštěvnické trasy. Celou expozici v severní části završí nové iridárium pro rozsáhlou kolekci kosatců a denivek.

V současné době se v této části areálu botanické zahrady nachází rašeliniště s volnou vodní hladinou jezírka. Pro ucelené představení mokřadních biotopů bude v budoucnu expozice doplněna například o prameniště, vodní tok a velké jezero.

Návštěvníkům by se nová expozice měla otevře za tři roky, v sezóně 2027.

Vizualizace nové expozice v botanické zahradě


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články