Běloruskou vlajku jsme vyvěsili alespoň symbolicky ve Photoshopu

Běloruskou vlajku jsme vyvěsili alespoň symbolicky ve Photoshopu

Starosta naší městské části Ondřej Gros oznámil, že vlajku na podporu svobodného Běloruska nevyvěsí. Symbolicky tak běloruskou červenobílou vlajku, tedy symbol opozice a vzdoru vůči režimu a zároveň odkazující na pokus Běloruska vyhlásit nezávislost, vyvěšujeme na budovu Libeňského zámečku alespoň prostřednictvím Photoshopu.

To co děje teď v Bělorusku zkrátka není dobré. Manipulace voleb, mlácení a mučení lidí - to prostě do roku 2020 nepatří. Lukašenkův tvrdý režim je snad už na pokraji a musí brzy skončit.

V České republice, celé Praze a samozřejmě i v naší městské části žije mnoho lidí, kteří pocházejí z Běloruska. A my s nimi soucítíme.

#FreeBelarus

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vaše8: Pět otázek tentokrát pro Michala Nováka
11.03.2021

Vaše8: Pět otázek tentokrát pro Michala Nováka

Rada Prahy 8 podle Piráta Nováka neinvestuje, nic nestaví a koneckonců nic nedělá. V současné době by se měla zaměřit především na pomoc potřebným. Za jeden z největších problémů Osmičky považuje nedostavěnou budovu Nové Palmovky,...