Běloruskou vlajku jsme vyvěsili alespoň symbolicky ve Photoshopu

19. 08. 2020
Běloruskou vlajku jsme vyvěsili alespoň symbolicky ve Photoshopu

Starosta naší městské části Ondřej Gros oznámil, že vlajku na podporu svobodného Běloruska nevyvěsí. Symbolicky tak běloruskou červenobílou vlajku, tedy symbol opozice a vzdoru vůči režimu a zároveň odkazující na pokus Běloruska vyhlásit nezávislost, vyvěšujeme na budovu Libeňského zámečku alespoň prostřednictvím Photoshopu.

To co děje teď v Bělorusku zkrátka není dobré. Manipulace voleb, mlácení a mučení lidí - to prostě do roku 2020 nepatří. Lukašenkův tvrdý režim je snad už na pokraji a musí brzy skončit.

V České republice, celé Praze a samozřejmě i v naší městské části žije mnoho lidí, kteří pocházejí z Běloruska. A my s nimi soucítíme.

#FreeBelarus

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti v Praze 8 si zvolili nové předsednictvo
20.01.2023

Piráti v Praze 8 si zvolili nové předsednictvo

Piráti v Praze 8 mají obměněné předsednictvo. Předsedou místního sdružení zůstává Martin Štěrba a prvním místopředsedou bude i nadále Jan Kolátor. Dalšími místopředsedy pak jsou Veronika Šiftová, Michal Novák a