Každý má právo bydlet i podnikat, chceme být řádnými hospodáři

30. 08. 2022
Každý má právo bydlet i podnikat, chceme být řádnými hospodáři

Každý má právo bydlet i podnikat, chceme být řádnými hospodáři. Není to klišé, je to prostě tak. Takhle to podle nás má být správně.

Praha má málo městských, ale i těch soukromých bytů a těžko tak reaguje na kritický nedostatek dostupného bydlení. Současná pražská koalice, které jsou Piráti součástí, iniciovala založení Pražské developerské společnosti a právě ta by měla na Palmovce v příštích letech postavit stovky nových dostupných bytů.

Je s podivem, že máme na osmičce přes dvě stě volných neobydlených bytů. Jistě se shodneme na tom, že byty je třeba rychle opravit a nabídnout je těm, kteří je potřebují. Je možné je nabídnout i rovnou nájemníkům, aby si byty opravili sami – my bychom jim posléze odpustili nájem.

Jsme proti neuváženému prodeji nemovitostí a bytového fondu ve správě MČ Praha 8, majetku se zbavovat prostě nemáme. O pronájmech nebytových prostor budeme informovat s předstihem a více kanály, aby konkurence zájemců byla co největší a městská část tak měla odpovídající příjem.

Všechny naše plány pro Prahu 8 si můžete přečíst tady.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články